REFERENCE

NAPSALI O MÉ PRÁCI, WORKSHOPECH, MÉ TVORBĚ, ...

111.jpg

 

COOL BRNO BLOG.cz

ROZHOVOR – PAVLA NOVÁKOVÁ, OBRAZY S DUŠÍ

Před časem jsem vám tu představila brněnskou umělkyni, koučku, autorku překrásných obrazů – Pavlu Novákovou. Pavla je nesmírně inspirativní člověk – mimo to, že sama tvoří jedinečná umělecká díla, obrazy, ale i dekorační předměty, nabízí také workshopy a kurzy arteterapie, což je jistá forma relaxace, terapie uměním, malováním.

Arteterapii jsem si i sama vyzkoušela a byl to pro mě moc příjemně strávený čas. Při té příležitosti jsem s Pavlou připravila také rozhovor, který tu dnes pro vás mám. Ať se vám hezky čte!

https://www.coolbrnoblog.cz/rozhovor-pavla-novakova-obrazy-s-dusi/

 

ING. LUCIE KLIMEŠOVÁ

 

Myslím, že je zbytečné hledat racionální zdůvodnění proto, aby jste se rozhodli strávit den sami se sebou, svým nitrem, svými pocity a kreativně tvořit srdcem. Mně osobně tahle zkušenost namalovat si odraz mé duše a mého rozpoložení přinesla obrovskou radost i hluboká uvědomění. Nejde jen o uvolněné čmárání na plátno, jde o terapii. Pokud cítíte chuť to zkusit, neváhejte a udělejte to pro sebe!!!

 

MGR. EVA SVOBODOVÁ KIZEKOVÁ

 

Doporučuji tento workshop, kde se sebe vymalujete vy nebo vaše děti, vše co potřebujete za navigace zkušené Pavla Nováková a překvapíte sebe sami svým talentem natolik, že si pak své dílko klidně pověsíte přímo do obývacího pokoje :-)
S Pavlou už chystáme spolupráci na pobytu v přírodě, kde budeme meditovat, cvičit jógu i takto nádherně tvořit :-)

 

 

ADÉLA MAJEROVÁ, PR manažerka, tisková mluvčí

 

Pavlu si pamatuji ze svého bývalého zaměstnání jako regionální ředitelku. Později jsi ji začala vnímat již jen virtuálně. On-line jsem sledovala, jak maluje originální obrazy, jak začíná pořádat akce pro lidi, jak vystavuje, cestuje po světě…. Později jsem si všimla, že pořádá workshopy, aby své umění předávala dál. A protože nic není náhoda, i já se na jednom takovém ocitla. Musím říci, že mé malířské pokusy začaly a skončily u: „mami, namaluj mi pejska“.

A věřím, že většina z nás, kteří jsme se na workshopu ocitli, na tom byla podobně. Ovšem chyba lávky! Pavla nás na začátku krásně „sjednotila“, když si s námi popovídala a pak jsme se my a plátno a barvy stali jedno, máchali jsme štětci, popouštěli uzdu fantazii, nebáli se barev a pak jen koukali – „sláva, ty jsi malíř“! Mezi námi, malujícími, se Pavla jemně pohybovala, byla každému k ruce, a když bylo potřeba, poradila.

 

Přiznám se, že poslední dobou toho na mně bylo moc. Cítila jsem se od kořene vyčerpaná, usínala ve stoje a svou práci, která se začala kupit, odesílala sekundu před termínem. Dvě neobyčejné děti k tomu a v hlavě myšlenka: „kdy já to všechno stihnu?“ Inu, řekla jsem si „dost“, JÁ jsem přece na prvním místě a tak, když se naskytla příležitost, využila jsem ji a na workshop jsem zajela. Vypustila jsem všechny myšlenky a užívala si klidu a čistého tvoření. Hodiny utíkaly a já je nevnímala. Obraz, který mi vznikal pod rukama, je … jsem to já, mé nitro. Nezměnila bych na něm nic. Po očku jsem se dívala, jak tvoří ostatní, protože každý měl svůj styl a fantazii se meze nekladly. Někdo obraz namaloval, přemaloval a znova pomaloval, až vznikla konečná verze, se kterou byl spokojen.

Odjížděla jsem úžasným pocitem nejlépe investovaného času, který jsem poslední dobou učinila a s obrazem na zadním sedadle. Doma našel ihned své místo a vždy, když se na něj podívám, udělá se mi moc dobře.

 

Workshop bych doporučila všem, protože argument: „Já to nebudu umět“ tady opravdu neplatí a pocit volnosti při tvorbě je k nezaplacení.

 

Děkuji, děkuji, děkuji.

Adéla Majerová

 

 

 

SABINA GAJARSKÁ, SALON VISAGE, majitelka salónu

 

"Obrazy s duší jsou plné lásky, pozitivní energie a kreativity. Mají svoji duši.“

Ano toto je dostatečně výstižné! Obraz dělá obrovskou radost a máme přísun energie. Je to krása! VELKÉ DÍK. Je to splněné přání zákazníka.

 


 

 

PAVLA STARÁ, Pavla Stará PHOTOGRAPHY,

 

Pavča... no nikdy jsem si nemyslela, že se vydá touto cestou, cestou uměleckou..

Známe se 20 let a je pravdou, že vždy byla přátelská, empatická, schopná, úspěšná, přímá, pracovitá, sebejistá

a vlastně dost nekonvenční, originální a výjimečná. Což je asi důvod proč může tvořit něco tak speciálního a hlubokého jakou jsou obrazy s duší.

 

Jsem velice ráda, že mohu mít jeden z jejich prvních obrazů "Anděla" který opatruje naši celou rodinu. Hodně pro mě znamená.

 

A jsem také velice ráda, že ji v její umělecké dráze mohu podpořit fotkami jejich obrazů.

Díky Pavči :-)

 

 

 

 

COOL BRNO BLOG.cz

PŘEDSTAVUJI: OBRAZY S DUŠÍ & ARTETERAPIE – PAVLA NOVÁKOVÁ

Věřili byste, že malování obrazu je nesmírně příjemná a uklidňující činnost, zábava, která může být i jistou cestou relaxace, k psychické pohodě? A pozor, rozhodně není nutné se vnímat tak, že na to “nemáte talent”.

Já nedávno právě arteterapii vyzkoušela, v ateliéru brněnské umělkyně Pavly Novákové. Pavla je autorkou, malířkou nádherných obrazů, které vám také představím – jsou to osobitá díla, plná emocí, která – pokud se vám líbí – si můžete samozřejmě koupit. Ovšem, Pavla nabízí také workshopy a kurzy malování a zmiňovanou arteterapii, kterou bych vám ze svého vlastního zážitku vřele doporučila. Je to úžasná zkušenost, která vám možná upraví i vnímání sebe samotných…

Čtěte dál:

https://www.coolbrnoblog.cz/predstavuji-obrazy-s-dusi.../